Rekuperator 250 Veko

CENTRALA WENTYLACYJNA 250 Veko

Obudowa w całości wykonana z blachy ocynkowanej izolowanej (dostępna opcja malowana), charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumienia drgań, hałasu, dużą sztywnością, niewielkim ciężarem oraz odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Całe wnętrze obudowy ocieplono termicznie i wygłuszono akustycznie;

Sterowanie i automatyka

Automatyka central wentylacyjnych składa się co najmniej z dwóch elementów:

-sterownika zamontowanego wewnątrz centrali,

-wyświetlacz montowanego w dogodnym dla użytkownika miejscu

 System wentylacji mieszkań pozwala na wentylowanie każdego lokalu indywidualnie, niezależnie od pozostałych. Rozwiązanie opracowane szczególnie z myślą o budownictwie mieszkaniowym, spełnia oczekiwania lokatorów i deweloperów. Tym pierwszym gwarantuje w ich własnym „M” świeże, wolne od kurzu i pyłu powietrze. Deweloperom zaś oferuje skuteczne rozwiązanie problemu wentylacji (co niewątpliwie podnosi standard mieszkań i zabezpiecza budynek przed rozwojem pleśni i grzybów), a także dodatkową powierzchnię użytkową lokali, uzyskaną dzięki likwidacji kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz zabudowaniu central wentylacyjnych w ścianie budynku.

System firmy PRODMAX może być stosowany zarówno w obiektach nowo budowanych, jak i już istniejących . Zachowuje dużą elastyczność i łatwo go dostosować do każdej konstrukcji i technologii budowlanej. Do jego montażu można wykorzystać dowolną ścianę zewnętrzną (w kuchni, łazience, składziku czy nawet w salonie), ze względu na cichą pracę urządzenia. Zawsze jednak należy pamiętać o zapewnieniu dostępu do drzwiczek rewizyjnych, celem wymiany filtrów bądź ewentualnych prac serwisowych. Widoczne z zewnątrz elementy systemu, takie jak czerpnie ścienne, wyrzutnie dachowe czy płyty rewizyjne (maskujące) wykonywane są w uzgodnieniu z deweloperem i projektantem, tak aby harmonizowały z bryłą budynku oraz elementami wykończenia wnętrz.

Sercem centrali jest krzyżowo – przeciwprądowy wymiennik ciepła, odporny na szronienie i szczelny, o bardzo wysokim odzysku ciepła na poziomie 85-90%. System PRODMAX nie miesza powietrza świeżego z powietrzem zużytym, zachowuje również zasadę przepływu powietrza z pomieszczeń „czystych” (pokoje, salon) do pomieszczeń „brudnych” (łazienka, toaleta, kuchnia). Każde mieszkanie może mieć tym samym własny system wentylacji, co chroni je przed przenikaniem zapachów z innych mieszkań, a zarządcy budynku pozwala na niezależne rozliczenie kosztów eksploatacji wentylacji dla każdego lokalu.

Dostępne  wyposażenie w zależności od wersji:

-BASIC / Termostat Nano One / Obudowa Ocynk

-CLASSIC / Termostat Nano Color / Obudowa Ocynk

-PREMIUM / Termostat Nano Color / Obudowa Blacha Ocynk lakierowana proszkowo

nnęę

Charakterystyki techniczne: EKO 250 V (Veko)
Napięcie [V/Hz] 1 x 230 V
Maksymalna moc wentylatorów 1 szt x 90 W
Maksymalny pobór prądu wentylatora [A] 2×0,88 A
Obroty [min-1] 4230
Maksymalna temp. tłoczonego powietrza [0 C] -20 do+50
Typ wymiennika krzyżowo-przeciwprądowy
Maksymalna Sprawność wymiennika [%] do 90 %
Materiał wymiennika polistyren
Materiał obudowy stal ocynk (malowana)
Izolacja 6 mm,pianka kauczuk
Filtr: czerpnia G4
Filtr: wyciąg G4
Średnica króćców przyłączeniowych powietrza Ø100 mm
Waga [kg] 16,3
Przepływ dla 100Pa [m3/h] 260
Rodzaj sterownika A3
Wymiary [długość x szerokość x wysokość] 583x243x471
Moc nagrzewnicy wstępnej [kW] BRAK
Pobór prądu nagrzewnicy wstępnej [A] BRAK
Moc nagrzewnicy wtórnej [kW] BRAK
Pobór prądu nagrzewnicy wtórnej [A] BRAK
Całkowita moc urządzenia urządzenia [kW] 0,09
Całkowity pobór prądu urządzenia [A] 0,4
Bypass BRAK
Wymiennik ciepła
krzyżowy przeciwprądowy
Wentylatory wentylatory EC
Moduł internetowy BRAK

 

Translate »