rekuperatory

 

centrala

Oferowane przez firmę PRODMAX centrale to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze nawiewane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciwprądowym, o wysokiej efektywności odzysku ciepła. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi.

 

 

Istotnymi czynnikami którymi kierujemy się przy doborze central dla naszych klientów są:

 • Wymiennik ciepła
  Najskuteczniejszy i niezawodny to krzyżowo-przeciwprądowy polistyrenowy wymiennik o wysokiej efektywności wymiany ciepła, sprawność do 98% renomowanej holenderskiej firmy RECAIR, która posiada wieloletnie doświadczenie oferując swoje produkty najlepszym na runku producentom central.
 • Wentylatory
  Zastosowane zostały silniki elektro komutatorowe prądu stałego (EC) renomowanej niemieckiej firmy EBMPAPST o wysokiej sprawności dają gwarancję niezawodności oraz energooszczędnej cichej pracy . Wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).
 • Bypass
  Oferowane centrale wyposażone są w by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz w okresie letnim bez konieczności zastępowania wymiennika kasetami letnimi co, z perspektywy czasu i obsługi, jest dość uciążliwe w eksploatacji.
 • Regulacja
  Zaawansowana automatyka pozwala precyzyjnie dostosować parametry centrali pod bieżącą instalację oraz panujące warunki pogodowe. Płynna regulacja obrotów wentylatorów, harmonogram czasowy nastaw, kontrola antyzamrożeniowa, regulacja pracy bypassu to tylko niektóre funkcje sterownika pozwalające zoptymalizować pracę jednostki.